DOSTARCZAMY NIEZAWODNE ROZWIĄZANIA IT

Dopasowujemy je do indywidualnych potrzeb każdego Klienta.

Mała księgowość, PIT-y roczne, obsługa JPK, fakturowanie,
ale i rozwój pamięci i koncentracji to nasza specjalność!

DOŚWIADCZENIE, KTÓRE ZOBOWIĄZUJE
Nasza firma powstała jako zwieńczenie pasji światem komputerów i oprogramowania. Może poszczycić się już ponad 30-letnią historią. Na rynku IT firma pojawiła się w 1991 roku jako Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT i była pionierem w tworzeniu oprogramowanie dla księgowości na polskim rynku. Wszystkie rozwiązania były tworzone zupełnie od podstaw. Dzięki współpracy programistów i księgowych powstał jeden z pierwszych na rynku programów do małej księgowości: Super Księga Podatkowa, który obecnie znany jest pod nazwą: SKP®.

W związku z dynamicznym rozwojem, jaki nastąpił w kolejnych latach i projektowaniem oprogramowania w kilku dziedzinach (biznes, podatki, edukacja), licencjonowanym dystrybutorem i sprzedawcą oprogramowania firmy FORMAT stała się firma FORMSOFT sp. z o.o.

Nasz zespół – centrum dowodzenia

Kluczową wartością firmy są jego doświadczeni i lojalni pracownicy.
Tworzymy wspólnie dynamiczny i entuzjastyczny zespół ludzi, na którym zawsze można polegać.

Agnieszka Malińska
Kierownik Działu Marketingu i Sprzedaży
Marketing i Sprzedaż

Agnieszka Malińska

Kierownik Działu Marketingu i Sprzedaży

Maciej Klag
Kierownik projektów informatycznych
IT i Web Development

Maciej Klag

Kierownik projektów informatycznych

Ewelina Mandziuk
Specjalista ds. finansowych i prawnych, Kierownik BOK
Finanse i BOK

Ewelina Mandziuk

Specjalista ds. finansowych i prawnych, Kierownik BOK

Poznaj naszą historię

1 Stycznia 1991

rozpoczęliśmy działalność na rynku IT.

Wrzesień 1994

pokazaliśmy światu nasz pierwszy większy system - program SKP® Super Księga Podatkowa (wówczas jeszcze w wersji DOS). Przez kolejne lata program do obsługi księgowej małych i średnich firm oraz biur rachunkowych zyskał tysiące zadowolonych klientów, oraz rekomendację Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.

Styczeń 2001

program księgowy SKP® ukazuje się w wersji dla Windows.

Luty 2004

w Gazecie Prawnej swoją premierę miał kolejny program: SAMozatrudnienie® przeznaczony dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.

Luty 2004

przyznanie certyfikatu ISO 9001 potwierdzającego, iż nasze oprogramowanie jest tworzone zgodnie z tą normą.

Czerwiec 2004

na rynek trafia seria jednomodułowych programów Pomocna Dłoń, przeznaczonych do: fakturowania, ewidencji środków trwałych, obsługi magazynu itp.

Styczeń 2008

po raz pierwszy na rynku ukazuje się program do rozliczeń rocznych PIT FORMAT. Zostaje on dołączony na płytach m.in. do Polska Times, PC Format, CHIP. Przez lata zyskał dominującą pozycję na rynku oprogramowania do rozliczeń rocznych oraz skuteczne narzędzie do pozyskiwania 1% przez OPP.

Lipiec 2011

marka programów z serii Pomocna Dłoń przechodzi rebranding – od tego momentu istnieje pod nazwą: Prowadź Firmę®.

Październik 2011

cieszyliśmy się ze zdobycia Nagrody Głównej w kategorii Multimedia w konkursie „Świat przyjazny dziecku” za programy z serii Akademia Umysłu®.

Listopad 2014

firma FORMSOFT sp. z o.o sp.k. przejmuje obsługę i sprzedaż programu do rozliczeń rocznych PIT FORMAT.

Wrzesień 2015

przejęcie przez FORMSOFT sp. z o.o. sp.k. dystrybucji i opieki posprzedażnej pozostałych programów Biura Informatyki Stosowanej FORMAT.

Maj 2016

Na rynku ukazuje się FakturaExpert® – specjalistyczny program dedykowany małym i średnim przedsiębiorstwom dowolnej branży, służący do dokumentowania sprzedaży z możliwością obsługi magazynu

Luty 2017

Powstanie JPK LINK® - systemu do kompleksowej obsługi plików JPK. Rozwiązanie, dzięki któremu można wygenerować JPK lub scalić pliki z różnych systemów informatycznych do wspólnego, ujednoliconego formatu i przesłać je elektronicznie organom podatkowym.

Październik 2019

Premiera Fakturuj24.pl nowoczesnego programu do fakturowania on-line 24h/365 dni w roku z dowolnego miejsca. Gwarantuje mi.in. sprawne wystawianie dokumentów sprzedażowych, generowanie pdf i wysyłanie ich droga elektroniczną.

Październik 2022

Przekształcenie FORMSOFT sp. z o.o. sp.k. na FORMSOFT sp. z o.o.